LOB Rīgas vietējā grupa aicina uz jūnija pasākumiem

Jūnijā Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) Rīgas vietējā grupa aicina uz šādiem pasākumiem:

 

2015. gada 18. jūnijā Ekspedīcija dabas liegumā “Lielupes grīvas pļavas”

LOB Rīgas vietējā grupa aicina uz kopīgu Ekspedīciju datu vākšanai Eiropas ligzdojošo putnu atlantam. Ekspedīcijas laikā visiem interesentiem būs iespēja uzzināt par Eiropas ligzdojošo putnu atlantu, dalību atlanta datu vākšanā, kā arī tie, kas jau ziņo datus, varēs uzdot visus sev interesējošos jautājumus projekta koordinatoram Andrim Dekantam. Ekspedīcija notiks 18.06.2015., dabas liegumā “Lielupes grīvas pļavas”, satikšanās 19.30 pie dzelzceļa stacijas Lielupe. Dalība ekspedīcijā ir bez maksas, pieteikšanās un vairāk informācijas: riga@lob.lv

Informācijai: Eiropas ligzdojošo putnu atlants ir Eiropas putnu uzskaišu padomes (EBCC) īstenots projekts, kura mērķis ir noskaidrot visu Eiropā ligzdojošo putnu sugu izplatību. Lai to paveiktu, Eiropas teritorija sadalīta 50×50 km kvadrātos un katrā no kvadrātiem projekta periodā ir jāatrod pēc iespējas vairāk tur ligzdojošu putnu sugu. Rezultātus apkopojot, tiks iegūtas sugu izplatības kartes, kā arī dati par putnu sugu pārmaiņām Latvijā. Pirmais Eiropas ligzdojošo putnu atlants tika izdots 1997. gadā.

Visus ligzdojošo putnu novērojumus lūdzam ziņot vietn? www.dabasdati.lv/putnuatlants.

 

20. jūnija rītā Velo-putnu brauciens Jūrmalā

Aicinām uz Velo braucienu datu vākšanai Eiropas ligzdojošo putnu atlantam Jūrmalā. Izbraukšana no Rīgas ar vilcienu plkst. 5.51, izkāpšana dzelzceļa stacijā Lielupe, kur vilciens pienāks plkst. 6.15, tad ar velosipēdiem dosimies līdz Vaivariem – pa ceļam vērojot un klausoties putnus. Šajā pasākumā īpaši aicināti piedalīties cilvēki, kuriem patīk braukt ar riteni, bet, kuri putnus īpaši labi nepazīst, jo vajadzēs palīgus, kas ziņos novērotos putnus portālā www.dabasdati.lv. Dalība velo braucienā ir bez maksas, pieteikšanās un vairāk informācijas: riga@lob.lv

 

26. jūnija vakarā putnu klausīšanās vakars Rīgā

Savukārt 26. jūnija vakarā LOB Rīgas vietējā grupa aicinām uz jau sen solīto putnu klausīšanās vakaru Rīgā, kura laikā būs iespējams tuvāk iepazīties ar dažādiem interesantiem rīdziniekiem, piemēram, purva un ceru ķauķi, niedru strazdu un niedru stērsti, kā arī seivi ķauķi, kurš mīl niedrājā “darbināt zobārsta urbi”! Bet kā vakara nagla būs visiem jau zināmā grieze, kuru visi ir dzirdējuši, bet tikai retais to ir arī redzējis. Ekskursijas laikā lūdzam ģērbties nečaukstošā apģērbā un būt klusiem, jo tikai tā sadzirdēsim putnus! Satikšanās plkst. 22.00 Kleistos, 13. autobusa pieturā “Pagrieziens uz Kleistiem” (iespējams ierasties arī ar 36. un 56. autobusu), pārvietošanās tālāk plānota ar automašīnām.

Dalība putnu klausīšanās vakarā par ziedojumiem LOB:

 

  • LOB Rīgas grupas biedriem EUR 2
  • LOB biedriem EUR 3
  • Pārējiem dalībniekiem EUR 5
  • Bērniem bez maksas

 

Pieteikšanās un vairāk informācijas: riga@lob.lv

 

Seko līdzi aktuālajai informācijai arī LOB Rīgas vietējās grupas Facebook lapā.

 

LOB vietējo grupu iesaiste tiek veikta projekta “LOB: putniem un cilvēkiem no Latvijas novadiem līdz pasaulei” ietvaros, kuru finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Projekta līdzfinansējums piešķirts no Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009.-2014. gada perioda programmas “NVO fonds” apakšprogrammas “NVO darbības atbalsta programma”. 95 % programmas līdzfinansējuma tiek piešķirti no Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un 5 % no Latvijas valsts budžeta.