Putnu barošana ziemā

Ziemā, sniegā un salā, putniem nav viegli atrast barību. Barojot putnus, mēs radām apstākļus, kad putniem ir vieglāk atrast barību. Putnu barošana arī piesaista putnus mājai vai dārzam un ļauj tos iepazīt tuvāk. Līdz ar to putnu barošana vairāk ir priekš cilvēkiem, nevis putniem. Putni barību atradīs tāpat un jebkurā gadījumā izdzīvos stiprākais.

Tomēr svarīgi atcerēties, ka mēs esam atbildīgi par to, ko pieradinām. Sākot putnus barot, tas jādara regulāri, līdz pat pēdējiem sniegiem.

Putni

Visbiežākie viesi pie putnu barotavām ir dažādas zīlītes (galvnekārt lielās zīlītes un zilzīlītes, retāk – cekulzīlītes, purva un pelēkās zīlītes), mājas un lauku zvirbuļi, dzilnīši, dižraibie dzeņi, melnie mežastrazdi, kā arī mājas baloži, žagatas un sīļi. Retāk barotavas apmeklē zaļžubītes, svilpji, pelēkās dzilnas, mazie un vidējie dzeņi.

 Lasīt vairāk

Barība

Laba barība ir tauki un speķis, saulespuķu sēklas un rieksti, piemēram, zemesrieksti, un kaltēti augļi. Putniem garšo arī linsēklas, miežu putraimi, grūbas, prosa un citas sēklas un graudi.

Putnu barība nedrīkst būt sālīta, jo sāls ir putniem bīstama!

Lasīt vairāk

Barotava

Barotavai jābūt tādai, lai putni varētu viegli piekļūt barībai – lai tā neapsnigtu un ieeja barotavā netiktu aizputināta, un lai barību varētu viegli papildināt.

Svarīgi ir ievērot higiēnu – regulāri iztīrīt no barotavas putnu mēslus un barības pārpalikumus un pēc tam nomazgāt rokas.

Lasīt vairāk

Papildu informācija: Putni, kas neapmeklē tradicionālo putnu barotavu