Putnu barošana ziemā

Ziemā, sniegā un salā, putniem nav viegli atrast barību. Barojot putnus, mēs palīdzam tiem pārciest ziemu un sagaidīt nākamo vairošanās sezonu. Putnu barošana arī piesaista putnus mājai vai dārzam un ļauj tos iepazīt tuvāk.

Tomēr svarīgi atcerēties, ka mēs esam atbildīgi par to, ko pieradinām. Sākot putnus barot, tas jādara regulāri, līdz pat pēdējiem sniegiem.

 

Putni

Visbiežākie viesi pie putnu barotavām ir lielās zīlītes, zilzīlītes, cekulzīlītes, purva un pelēkās zīlītes, mājas un lauku zvirbuļi, dzilnīši, dižraibie dzeņi, melnie meža strazdi, kā arī mājas baloži, žagatas un sīļi. Retāk barotavas apmeklē zaļžubītes, svilpji, pelēkās dzilnas, mazie un vidējie dzeņi.

 Lasīt vairāk

 

Barība

Laba barība ir tauki un speķis, saulespuķu sēklas un rieksti, piemēram, zemesrieksti, un kaltēti augļi. Putniem garšo arī auzu un kukurūzas pārslas, linsēklas, miežu putraimi, grūbas, prosa un citas sēklas un graudi.

Putnu barība nedrīkst būt sālīta, jo sāls ir putniem bīstama!

Lasīt vairāk

 

Barotava

Barotavai jābūt tādai, lai putni varētu viegli piekļūt barībai – lai tā neapsnigtu un ieeja barotavā netiktu aizputināta, un lai barību varētu viegli papildināt.

Svarīgi ir ievērot higiēnu – regulāri iztīrīt no barotavas putnu mēslus un barības pārpalikumus un pēc tam nomazgāt rokas.

Lasīt vairāk

 

Papildu informācija