Rīgas vietējā grupa

21285286371_8bcbad15e3_k

Kas mēs esam?

Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) Rīgas vietējā grupa ir Rīgā bāzēta LOB biedru “šūniņa”, kas organizē dažādus ar putnu vērošanu saistītus pasākumus, tai skaitā putnu aizsardzībai, izpētei un sabiedrības izglītošanai veltītas aktivitātes Rīgas teritorijā un tās apkārtnē.

LOB Rīgas grupa aktīvu darbību uzsāka 2014. gadā.

Ko mēs piedāvājam?

  • Daudzveidīgas putnu vērošanas ekskursijas zinošu ekspertu vadībā visos gadalaikos.
  • Iespēju iesaistīties savvaļas putnu aizsardzības un izpētes pasākumos, piemēram, Latvijas ligzdojošo putnu monitoringa uzskaitēs, datu ziņošanā Eiropas ligzdojošo putnu atlantam, nakts plēsīgo putnu monitoringā, ikgadējās starptautiskajā ziemojošo ūdensputnu uzskaitēs, kā arī citās aktivitātēs.
  • Ziemas sezonā – omulīgus tematiskos vakarus “Rīgas ūpja stāstu” sērijā, kuru laikā pie siltas tējas tases kopā ar citiem domubiedriem ir lieliska iespēja dzirdēt izzinošus stāstus aizraujošu lektoru izpildījumā, kā arī uzlabot (vai atsvaidzināt) zināšanas putnu lietās, piedaloties dažādās putnu attēlu un balsu atpazīšanas spēlēs.
  • Citus aizraujošus pasākumus, piemēram, putnu vērošanas sacensības “Rīgas putnu cīņa” (8 stundu ilgas putnu vērošanas sacensības, kas tiek organizētas oktobra nogalē un kuru laikā sacensību dalībniekiem (2-4 cilvēku komandām) 8 stundu laikā Rīgas robežās ir jācenšas novērot un reģistrēt pēc iespējas vairāk putnu sugu).

Plašāka informācija par LOB Rīgas vietējās grupas līdz šim īstenotajām aktivitātēm atrodama žurnāla “Putni dabā” 2016/1 numurā publicētajā rakstā par Rīgas grupas aktivitātēm (skat. 22.-25. lpp): http://putnidaba.lv/drukatie-numuri/2016-1/.

 

Kā ir iespējams uzzināt par LOB Rīgas grupas aktivitātēm un pievienoties mums?

  • Raksti uz riga@lob.lv un izsaki vēlmi pievienoties mūsu grupai.
  • Seko līdzi mūsu Facebook lapai – ieraksti Facebook meklēšanas lauciņā “Latvijas Ornitoloģijas biedrības Rīgas grupa” un spied Like (‘Patīk’), un turpmāk savā jaunumu lapā saņemsi ziņas par Rīgas grupas aktivitātēm.
  • Dažādus foto mirkļus no LOB Rīgas vietējās grupas līdzšinējām gaitām, tostarp grupas rīkotajām putnu vērošanas ekskursijām un dažādiem izglītojošiem pasākumiem var apskatīt Rīgas grupas Flickr albumā: https://www.flickr.com/photos/127635185@N02/albums (vai arī vienkārši ierakstiet Google meklētājā “LOB Rīgas grupa albums”).

 

Pievienojies un vēro putnus Rīgā kopā ar LOB Rīgas vietējo grupu!