“Putna stunda” februārī

Sudrabkaijas mazulis. Foto: Armands Majevskis

“Putna stunda” ir Latvijas Ornitoloģijas biedrības izglītības programmas “Putni un mēs” ikmēneša aktivitātes nosaukums. Katru mēnesi mācību gada garumā aicinām skolēnus un citus interesentus iesaistīties kāda uzdevuma veikšanā. Līdz šim ir bijis brīvi jāizvēlas kāda putnu suga, jāraksturo tās izskats, atšķiršana no līdzīgām sugām, jāizpēta, kur suga pārziemo, jāizpēta tās biotops un ligzdošanas paradumi.

Februāra uzdevums ir sagatavot materiālu par kādas putnu sugas balsi – dziesmu un saucieniem. Kad būsi izpētījis balsi un ko par to raksta putnu pētnieki, pamēģini pats raksturot savas izvēlētās sugas saucienus un dziesmu, kā arī izstrādā pamācību, kā šo balsi vislabāk iemācīties atpazīt dabā. Iemāci kādam atpazīt šo balsi! Par to, kā veicās, pastāsti mums, atsūtot e-pastā:

  • izpētes materiālu par to, ko uzzināji par savas izvēlētās sugas balsi;
  • savu personīgi izstrādāto balss raksturojumu un pamācību, kā apgūt šīs sugas balsi;
  • materiālu (piemēram, video, foto vai citu), kas apliecina, ka pastāstīji par balsi citiem (klasesbiedriem, skolasbiedriem, draugiem, ģimenes locekļiem v. tml.) un mēģināji to iemācīt atpazīt.

Ja pildīji uzdevumu oktobrī, novembrī, decembrī un/vai janvārī, tev jāizvēlas tā pati putnu suga, ko jau esi sācis iepazīt.

Par paveikto ziņo mums, rakstot uz e-pasta adresi putni@lob.lv. Ja tev ir tāda iespēja, dalies ar attēliem un paveikto sociālajos tīkos, izmantojot tēmturi #putnastunda.

 

Ja vēlies pievienoties aktivitātei, nekas nav nokavēts! Vari izpildīt iepriekšējo mēnešu uzdevumus un atsūtīt mums atskaiti arī par tiem.

Oktobra uzdevumu atradīsi šeit.

Novembra uzdevumu atradīsi šeit.

Decembra uzdevumu atradīsi šeit.

Janvāra uzdevumu atradīsi šeit.

 

Kad visi uzdevumi būs paveikti, aktīvākie pētnieki iegūs iespēju doties ekskursijā dabā kopā ar īstenu putnu pazinēju vai saņems iespēju savā skolā, pulciņa nodarbībā vai citā grupā satikt Latvijas Ornitoloģijas biedrības pārstāvi, kurš ieradīsies ciemos ar neatkārtojamu “Putna stundu”.