“Putna stundas” janvāra uzdevums

Lauča ligzda. Foto: Selga Bērziņa

“Putna stunda” ir Latvijas Ornitoloģijas biedrības izglītības programmas “Putni un mēs” ikmēneša aktivitātes nosaukums. Katru mēnesi mācību gada garumā aicinām skolēnus un citus interesentus iesaistīties kāda uzdevuma veikšanā. Līdz šim ir bijis brīvi jāizvēlas kāda putnu suga, jāapraksta tās izskats, atšķiršana no līdzīgām sugām, jāizpēta, kur suga pārziemo, jāizpēta tās biotops un jāpastāsta par to citiem.

Janvārī aicinām pastāstīt par izvēlētās putnu sugas ligzdošanu, tās ligzdas vietu un veidu, olām un pēcnācējiem. Pastāsti mums par to, izvēloties izteiksmīgu formātu uzdevuma ilustrēšanai: zīmējumus, fotoreportāžu vai videokadrus. Ja pildīji uzdevumu oktobrī, novemrī, decembrī, tev jāizvēlas tā pati putnu suga, ko jau esi sācis iepazīt.

Par paveikto ziņo mums, mēneša beigās atsūtot e-pasta vēstuli uz putni@lob.lv, kurā brīvā formā pastāsti, ko noskaidroji, ko pagatavoji, un pievieno vizuālo materiālu. Ja tev ir tāda iespēja, dalies ar attēliem un paveikto sociālajos tīkos, izmantojot tēmturi #putnastunda.

 

Ja vēlies pievienoties aktivitātei, nekas nav nokavēts! Vari izpildīt iepriekšējo mēnešu uzdevumus un atsūtīt mums atskaiti arī par tiem.

Oktobra uzdevumu atradīsi šeit.

Novembra uzdevumu atradīsi šeit.

Decembra uzdevumu atradīsi šeit.

 

Kad visi uzdevumi būs paveikti, aktīvākie pētnieki iegūs iespēju doties ekskursijā dabā kopā ar īstenu putnu pazinēju vai saņems iespēju savā skolā, pulciņa nodarbībā vai citā grupā satikt Latvijas Ornitoloģijas biedrības pārstāvi, kurš ieradīsies ciemos ar neatkārtojamu “Putna stundu”.