Vides organizācijas tiekas ar jauno ministru

9. aprīlī Vides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno 20 vides nevalstiskās organizācijas, tikās ar jauno vides aizsardzības ministru Romānu Naudiņu, lai iepazītos ar viņa skatījumu uz prioritāri risināmajām vides problēmām.

Ministrs uzsvēra, ka turpinās darboties komandā ar bijušo ministru, šobrīd Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentāro sekretāru Eināru Cilinski un turpinās īstenot viņa nospraustās prioritātes.

Viesturs Ķerus, Vides konsultatīvās padomes priekšsēdētājs norāda: “Romāns Naudiņš pats norāda un pieredzes trūkumu vides jomā, taču, ņemot vērā ministra pausto gatavību strādāt komandā un atvērtību NVO priekšlikumiem, esam noskaņoti optimistiski.”

Sarunā ar VKP ministrs uzsvēra nepieciešamību attīstīt atkritumu apsaimniekošanu, it īpaši atkritumu šķirošanu un turpināt Inčukalna gudrona dīķu sanāciju, kā arī norādīja, ka ministrijas noraidošā attieksme pret ģenētiski modificētiem organismiem paliks nemainīga. R. Naudiņš norādīja arī uz nepieciešamību veicināt mazo uzņēmējdarbību, kas varētu būt videi draudzīgāka.

2013. un 2014. gadā LOB dalība VKP notiek projekta “Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) kapacitātes stiprināšana” ietvaros. 92,07% no projekta finansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību. Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu.