Fotokonkursa “Dabas vērtības Rīgā” rezultāti

2014. gada 8. novembrī Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) semināra “Sabiedrības līdzdalība Latvijas Ornitoloģijas biedrības darbā: pieredze, plānošana, iespēja iesaistīties” laikā tika paziņoti arī foto konkursa “Dabas vērtības Rīgā” uzvarētāji.

Konkursam varēja pieteikt 2014. gadā tapušas putnu, spāru un tauriņu fotogrāfijas, kas reģistrētas portālā Dabasdati.lv kā novērojumi Rīgas pilsētas teritorijā viena kilometra attālumā no Daugavas.

Konkursam tika iesūtīti 26 putnu un spāru novērojumi Rīgā, kas fiksēti 104 fotogrāfijās.

Iesniegtie darbi tika vērtēti divās grupās:

– Labākais putna novērojums;

– Labākais tauriņa vai spāres novērojums.

 

Kategorijā “Labākais putna novērojums” 1. vietu ieguva Viktors Ivanovs par zivju dzenīšu Alcedo atthisnovērojumiem Lucavsalā, parastā šņibīša Calidris alpina novērojumu Mangaļsalā un burvīgajām bildēm ar lielās gauras Mergus merganser ģimeni. Balvā Viktors saņēma noteicēju “The Helm Guide to Bird Identification” no SIA “Motacilla”.

Zivju_dzenitis_VIvanovs_550
Zivju dzenītis Alcedo atthis. Foto: Viktors Ivanovs

 

Igors Deņisovs tika atzīts par 2. vietas ieguvēju kategorijā “Labākais putna novērojums” par jūras šņibīša Calidris maritima, melngalvas zoss Branta bernicla bernicla un Griezes Crex crex (vēlākais novērojums rudenī Latvijā, 24.10.2014.) novērojumiem Mangaļsalā. Balvā “Collins Bird Guide” noteicējs no SIA “Motacilla”.

Jūras šņibītis Calidris maritima. Foto: Igors Deņisovs
Jūras šņibītis Calidris maritima. Foto: Igors Deņisovs

 

Kategorijā “Labākais tauriņa vai spāres novērojums” par uzvarētāju tika atzīts Andris Dekants par zaļās zaigspāres Chalcolestes viridis novērojumu Kojusalas līcī, Daugavā, kas ir viena no divām šīs spāres atradnēm Latvijā. Balvā Andris saņēma noteicēju “Collins Butterfly Guide” no SIA “Motacilla”.

Zaļā zaigspāre Chalcolestes viridis. Foto: Andris Dekants
Zaļā zaigspāre Chalcolestes viridis. Foto: Andris Dekants

 

Konkursa vērtēšanas komisija nolēma piešķirt arī 3 veicināšanas balvas. Lilita Vanaga par fotogrāfiju ar zivju gārni Ardea cinerea un lielo balto gārni Egretta alba vienā kadrā balvā saņem 20% atlaidi pirkumiem SIA “Motacilla” veikalā. Savukārt Elīna Vilde par skaistajām saulrieta bildēm ar ūdens putniem Ķengaragā un Jānis Dreimanis par baltvaigu zoss Branta leucopsis novērojumu Ķengaragā katrs saņem balvā 10% atlaidi pirkumiem SIA “Motacilla” veikalā.

 

Vairāk foto skatīt galerijā Draugiem.lv.

 

Foto konkursā iesūtītie darbi tikai vēlreiz apliecināja to, ka Rīga ir lieliska dabas vērošanas vieta, kur var novērot pat ļoti retas sugas. Vajag tikai doties dabā un vērot, bet par novērojumiem aicinām ziņot portālā Dabasdati.lv, kur ievadītie novērojumi palīdzēs dabas izpētei Latvijā.

 

Foto konkursu “Dabas vērtības Rīgā” un putnu, spāru un tauriņu izpētes ekspedīcijas Ķengaragā organizēja Latvijas Ornitoloģijas biedrības Rīgas vietējā grupa ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu projekta “Sabiedrības iesaiste bioloģiskās daudzveidības izpētē Rīgā” ietvaros.

 

Informācija par konkursu: Agnis Bušs, agnis@putnidaba.lv