Aicina uz LOB vietējo grupu saietu

Oktobra beigās, 29.–30. oktobrī, Vecumnieku pagasta atpūtas kompleksā “Satekas” (ŠEIT) norisināsies Latvijas Ornitoloģijas biedrības pasākums “LOB vietējo grupu saiets 2022”.

Saieta programmā, kura pašreiz vēl tiek precizēta, ir paredzēti šādi priekšlasījumi: “Putnu fotografēšana” (Agris Krusts), “Putnu datu ievākšanas veidi un audio ierakstu izmantošana īpaši aizsargājamo sugu konstatēšanai” (Andris Dekants), “Pieredze BirdID putnu lauku kursos Norvēģijas ziemeļos” (Raimonds Sīmanis), “Jaunākie dati par ūpju ligzdošanu Latvijā” (Pēteris Daknis), “Putnu būrīši un pieredze būrīšu izvietošanā un apsekošanā” (Valdis Zariņš no “Simbaro” un Elvijs Kantāns), “Sikspārņi” (Viesturs Vintulis).

Saieta laikā svētdienā dalībniekiem būs iespēja pašiem piedalīties ūpju ligzdošanas platformu izveidē sadarbībā ar bioloģisko pārtikas produktu ražotāju “Rūdolfs” un uzzināt vairāk par ūpju ligzdošanu Latvijā, t.sk. Latvijas vides aizsardzības fonda finansēto projektu ietvaros.

Ierašanās pasākumā, kur būs pieejamas gan ēdināšanas, gan nakšņošanas iespējas, iecerēta sestdien, 29. oktobrī, laika posmā no plkst. 14.00 līdz plkst. 16.00, savukārt pasākuma noslēgums – svētdien, 30. oktobrī, no plkst. 13.00 līdz plkst. 15.00.

Pieteikšanās līdz 23. oktobrim, aizpildot pieteikuma anketu šeit: https://ej.uz/LOBsaiets2022. Interesentus aicinām pieteikties laicīgi, jo nakšņošanas iespējas ir ierobežotā skaitā.

Šoreiz dalībnieki ir aicināti dalības maksas vietā veikt ziedojumu ūpju ligzdu darbnīcas iekārtošanai, par kuru būs iespējams uzzināt vairāk saieta laikā. Ziedojumu iespējams veikt uz vietas saietā, izmantojot ziedojumu kastīti, vai arī jau iepriekš veikt maksājumu uz LOB kontu LV34HABA000140J035491 ar norādi “Ziedojums ūpju ligzdu darbnīcai”.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem, kā arī Latvijas vides aizsardzības fonds.

Informāciju sagatavoja:
Kitija Balcare, LOB komunikācijas konsultante