Podkāsts: Kāpēc Eiropas Savienības Zaļais kurss ir neizbēgams?

Projekta “Zaļais barometrs” podkāstu sēriju turpinām ar sarunu par Eiropas Savienības (ES) Zaļo kursu, lai kliedētu mītus un izgaismotu ambiciozo ES virzienu uz zaļu un videi draudzīgu attīstību.

Klausies sarunu šeit: https://www.podbean.com/ew/pb-5qrww-1166b64.

ES Zaļais kurss – atsvešināta un attālināta politika, kas tapusi ES gaiteņos vai tieši otrādi – Latvijas iespēja vienoties kopīgās rīcībās, lai būvētu savu zaļo ekonomiku, attīstītu zinātni, inovācijas un veidotu jaunu tirgu?

Kāda ir cena, ja klimata krīzi atstājam nerisinātu un turpinām dzīvot kā līdz šim? Kā nozīmīgās investīcijas ES Zaļā kursa ieviešanai ieguldīt gudri? Kā Zaļais kurss attieksies uz katru no mums, kā to varam iedzīvināt savā ikdienā? Kas ir zaļmaldināšana? Vai Latvijas politika iet rokrokā ar ES Zaļo kursu? Kāpēc Latvijā dažādas interešu grupas Zaļo kursu grib krietni paplucināt?

To šajā podkāstā žurnālista Raivja Bahšteina vadībā skaidro Mārtiņš Zemītis, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā Politikas nodaļas vadītājs, Uģis Rotbergs, Rīgas Domes deputāts, Pasaules Dabas fonda valdes priekšsēdētājs, Laura Treimane, Pasaules Dabas fonda Klimata programmas vadītāja un Gustavs Norkārklis, Bioloģiskās Lauksaimniecības asociācijas vadītājs.

Projektu “Zaļais barometrs” īsteno Latvijas ietekmīgākās vides nevalstiskās organizācijas – Latvijas Ornitoloģijas biedrība, Latvijas Dabas fonds, Zaļā brīvība, Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija un Pasaules Dabas Fonds. Iniciatīvas mērķis ir uzraudzīt un vērtēt politiskās norises saistībā ar dabas un vides jautājumiem.

Projektu ”Zaļais barometrs” finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.