Podkāsts: Kādā mežā ved Eiropas Savienības Meža stratēģija?

Projekta “Zaļais barometrs” sarunas 3. epizode veltīta aktuālajai tēmai par Eiropas Savienības (ES) Meža stratēģiju 2030.gadam. Tā ir viena no ES Zaļā kursa pamatiniciatīvām un aktualizē pirms vairāk nekā 20 gadiem apstiprināto meža politikas mērķi Latvijā – meža ilgtspējīga (nenoplicinoša) apsaimniekošana, līdzsvarojot ekonomiskos, ekoloģiskos un sociālos mērķus.

Klausies šeit: https://www.podbean.com/ew/pb-92w89-1166db0

Kurp ved ES Meža stratēģija? 2030. gadā ogosim un sēņosim kalicirtē vai sugu bagātā mežā? Kāds “rāmis” (ES vai Latvijas noteikts) vislabāk darbotos Latvijā stratēģijas īstenošanai? Vai Latvijā meži tiek apsaimniekoti ilgtspējīgi? Kā saglabāt bioloģisko daudzveidību mežos – tos apsaimniekojot, atdarinot dabiskos procesus vai cilvēkam mērķtiecīgi veidojot mežu kultūru? Kādi stimuli ir nepieciešami, lai veicinātu sadarbību starp valsts iestādēm, mežu īpašniekiem un dabas aizstāvjiem bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā? Vai mežu apsaimniekošanā ir iespējams kompromiss un vienota rīcība, lai atrastu līdzsvaru starp ekonomiskajām, ekoloģiskajām un sociālajām interesēm?

Par to šajā podkāstā žurnālista Gundara Rēdera vadībā diskutē Jānis Eglīts, Zemkopības ministra biroja vadītājs, Aiga Grasmane, Latvijas Meža īpašnieku biedrības izpilddirektore komunikācijas jautājumos, Viesturs Ķerus, Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs un Jānis Ķuze, Latvijas Dabas fonda padomes loceklis.

Projektu “Zaļais barometrs” īsteno Latvijas ietekmīgākās vides nevalstiskās organizācijas – Latvijas Ornitoloģijas biedrība, Latvijas Dabas fonds, Zaļā brīvība, Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija un Pasaules Dabas Fonds. Iniciatīvas mērķis ir uzraudzīt un vērtēt politiskās norises saistībā ar dabas un vides jautājumiem.

Projektu ”Zaļais barometrs” finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.