Skolēniem sagatavota nodarbība par tiešraides kamerām putnu ligzdās un lielajām gaurām

Skolēnus, kas vēlas izzināt lielo gauru dzīvesveida un ligzdošanas īpatnības, kā arī tiešraides kameru izmantojumu putnu ligzdvietās, Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) aicina piedalīties tematiskā videonodarbībā #PutnaStunda.

Tematiskās nodarbības laikā ir iespēja redzēt reportāžu ar ornitologa Ritvara Rekmaņa dalību no gauru galvaspilsētas Ikšķiles, pieslēdzoties šo ūdensputnu ligzdvietām, kā arī uzzināt, kas jāņem vērā, veidojot videotiešraides no putnu ligzdvietām. Tematiskā nodarbība vienas mācību stundas garumā paredzēta 7. līdz 12. klašu skolēniem.

Skolotāji, kuri vēlas izmantot tematisko videonodarbību darbam ar skolēniem, aicināti līdz 30. aprīlim aizpildīt pieteikšanās anketu: https://forms.gle/FFKVaJb7fG6rmmm36. Kopā ar nodarbības videoierakstu skolotāji saņems arī praktisku uzdevumu par lielo gauru ligzdošanu, kas ļaus bērniem un jauniešiem vecumā līdz 20 gadiem piedalīties Latvijas Ornitoloģijas biedrības aktivitātē #PutnaStunda. Uzdevuma izpildes datums ir 21. maijs. Noslēdzoties aktivitātei #PutnaStunda, tiks suminātas aktīvākās un radošākās klases vecumā grupā līdz 6. klasei un no 7. klases, kā arī radošākie individuālie dalībnieki vecumā no 13 līdz 20 gadiem.

Lielā gaura dobumā Ikšķilē. Attēls: GAGA Ikšķile arhīvs.

Savukārt ikviens interesents neatkarīgi no vecuma un zināšanām ornitoloģijā ir aicināts ar iniciatīvu “Gauru galvaspilsēta/GAGA Ikšķile” iepazīties Latvijas Ornitoloģijas biedrības vietējo grupu tīmekļvakarā. Tas notiks pirmdien, 26. aprīlī, no plkst. 18.30 līdz plkst. 20.30 ZOOM platformā un Youtube tiešraidē. Tematiskā vakara laikā būs iespēja gūt ieskatu lielo gauru dzīvē Ikšķilē, par ko vēstīs ornitologs Ritvars Rekmanis, savukārt iniciatīvas “Gauru galvaspilsēta/GAGA Ikšķile” īstenotājs Atis Balodis stāstīs par tiešraides kameru izmantošanu putnu ligzdās un par ētiskajiem aspektiem, bet uz jautājumiem par lielo gauru dzīvesveidu atbildēs Latvijas Ornitoloģijas biedrības prezidente ornitoloģe Antra Stīpniece. Tīmekļpasākumā būs iespēja uzzināt arī par LOB Litenes grupas un LOB Madonas grupas darbību. Pieteikšanās pasākumam:  https://ej.uz/LOBgrupuvakari2021.

Lielās gauras mazuļi Ikšķilē. Foto: GAGA Ikšķile arhīvs.

Rūpējoties par lielo gauru ligzdošanas drošību, Ikšķilē iniciatīvas “Gauru galvaspilsēta/GAGA Ikšķile” ietvaros uzstādītas šiem ūdensputniem paredzētas sešas mākslīgās ligzdvietas, no kurām daļā ir uzstādītas tiešraides kameras, ļaujot ikvienam sekot līdzi lielās gauras ligzdošanai tuvplānā. Videotiešraidei iespējams sekot šeit: https://ieej.lv/kgx9l. Iniciatīva “Gauru galvaspilsēta/GAGA Ikšķile” ir daļa no Latvijas Ornitoloģijas biedrības projekta “Putna stunda”, kas vērsts uz bērnu un jauniešu auditoriju.  

Projekts “Putna stunda” tiek īstenots Latvijas Ornitoloģijas biedrības izglītības programmas “Putni un mēs” ietvaros ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu un Ikšķiles novada pašvaldības līdzfinansējumu.

Informāciju sagatavoja:
Kitija Balcare, Latvijas Ornitoloģijas biedrības komunikācijas konsultante