Iespēja skolām pieteikties nodarbībai “#MežsIrMājas: Dobumainie koki”

Lai iepazītos ar dobumainajiem kokiem, to nozīmi mežā un ārpus tā, to apdzīvotājiem, veidošanās gaitu un citiem noslēpumiem, Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina pieteikties skolu 7.-12. klases interaktīvai nodarbībai “#MežsIrMājas: Dobumainie koki”. Tās laikā ornitologs Agnis Bušs ne tikai stāstīs par dobumainajiem kokiem, bet arī rādīs tieši šai nodarbībai radītus video un ilustrācijas, kā arī būs atvēlēts laiks diskusijai. Kopējais nodarbības garums paredzēts 40 minūtes jeb viena mācību stunda. Nodarbība pieejama bez maksas, pateicoties Latvijas vides aizsardzības fonda finansējumam.

Iedomājies, ka mežs ir pilsēta. Mežs ir mājas daudzām dzīvām radībām. Tā patiešām ir. Un jo vecāka ir šī pilsēta, jo interesantāka un vērtīgāka. Tajā redzamas un atrodamas ļoti īpašas, pat gadu simtiem senas būves, kuras līdzinās arhitektūras pieminekļiem – gan kultūrai, gan dzīvošanai, gan saimniekošanai. Ir arī pavisam jaunas un spožas. Tādā senā pilsētā teju ikviens var atrast vietu atbilstoši savām prasībām un interesēm. Tāpat ir ar mežu – jo vecāks tas ir, jo daudzveidīgāks, slēpjot sevī plašas iespējas patverties dzīvajam. Viena no šādām daudzveidības mājām ir dobumainie koki.

Nodarbības plāns un apraksts

Nodarbības garums: 40 minūtes (ar iespēju to pagarināt līdz 60-80 minūtēm)
Apskatāmās tēmas: ievads par mežā sastopamajiem kokiem, dobumainu koku veidošanās, dobumu izmantotāji, ekosistēmu pakalpojumi jeb ko dobumi dod cilvēkiem, diskusija
Tēmas pasniegšanas princips: iesildīšanās jautājums auditorijai -> auditorijas atbilde -> tēmas teorijas iztirzājums (stāstījums, video materiāls, ilustratīvs materiāls) -> pārbaudes jautājumi -> diskusija auditorijā un saikne ar nākamo apskatāmo tēmu -> tēmas teorijas iztirzājums -> …
Pēc nodarbības: pieejami nodarbībā izmantotie un papildus video materiāli (kopā vairāk nekā 30 minūšu garumā), pieejams plakāts par tēmu, iespēja piedalīties konkursā un papildu materiāli.

Lai pieteiktos nodarbībai, jāaizpilda elektroniska anketa: ej.uz/dobumainiekoki

Skolu skaits, kuras varēs izmantot iespēju piedalīties interaktīvajā nodarbībā, ir ierobežots. Priekšroka tiks dota pieteikumiem, vērtējot tos pēc šādiem kritērijiem: nodarbības nepieciešamības pamatojums un līdzšinējā skolas darbība tēmās, kas saistītas ar putniem. Pieteikšanās līdz 1. novembrim. Iespēju robežās izskatīsim arī pieteikumus, kas saņemti pēc šā termiņa. Skolu apmeklējumi plānoti šā gada novembrī un decembrī.

Papildu informācija: Agnis Bušs, agnis@putnidaba.lv