Latvijas Ornitoloģijas biedrība izziņo pieteikšanos lekciju ciklam putnu atpazīšanā

Lai sniegtu ieskatu biežāk sastopamajās putnu sugās Latvijā un putnu vērošanas un sugu noteikšanas pamatprincipos, Latvijas Ornitoloģijas biedrība izziņo pieteikšanos desmit lekciju ciklam “Pirmie soļi putnu atpazīšanā”.

“Putni ir visur. Šis skaistais un pārsteigumiem bagātais hobijs motivē mūs vairāk būt dabā. Desmit “pirmo soļu” lekcijās iemācīsimies atpazīt ne tikai putnus barotavā, dārzā vai parkā, bet gūsim ieskatu par visām Latvijas biežāk sastopamajām putnu sugām – to izskatu, dziesmām un paradumiem. Beidzot lekciju ciklu, dalībnieki mācēs izmantot putnu sugu noteicēju un audio ierakstus, lai dabā atpazītu Latvijas biežāk sastopamās putnu sugas,” stāsta lekciju cikla vadītājs ornitologs Andris Dekants, piebilstot, ka lekciju ciklu aicināti apmeklēt gan iesācēji, gan tie, kam putnu vērošana jau kļuvusi par aizrautīgu nodarbi, bet pietrūkst zināšanu sugu noteikšanā. Lai nostiprinātu jauniegūtās zināšanas dzīvē, lekciju cikla izskaņā dalībniekiem 2020. gada pavasarī būs iespēja doties dabā putnu ekskursijā pieredzējušu putnu vērotāju pavadībā.

Lekcijas, kas norisināsies katru otro pirmdienu vakaros no plkst. 18.00 līdz plkst. 20.00, notiks no 14. oktobra līdz marta beigām. Lekciju norises vieta būs Rīgas centrs – Latvijas Ornitoloģijas biedrības mājvieta – Skolas iela 3, Rīga.

Maksa, kas ir ziedojums biedrības labo darbu īstenošanai savvaļas putnu dzīves izpētei un uzlabošanai, par dalību desmit lekciju ciklā “Pirmie soļi putnu atpazīšanā” ir 90.00 EUR, savukārt Latvijas Ornitoloģijas biedrības biedriem un studentiem vai skolēniem – 45.00 EUR.

Lekciju ciklam ikviens aicināts pieteikties līdz 2019. gada 13. oktobrim, aizpildot anketu http://ejuz.lv/lekcijukursu, rakstot uz e-pastu putni@lob.lv vai zvanot pa tālruni (+371) 67221580 darbadienās no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00. Plašāka informācija, kā kļūt par Latvijas Ornitoloģijas biedrības biedru, atrodama internetvietnē: http://lob.lv/lv/piebiedroties.php.