Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Ziedo mazajam ērglim!
 

 

Paldies par līdzdalību un ziedojumiem LOB Mežu programmai! Gada laikā mums kopā ir izdevies savākt vairāk nekā 2800 EUR. Šobrīd turpinām ar nākamo posmu un aicinām atbalstīt mazo ērgļu ligzdu meklēšanu.

 

 

LOB Mežu programmas ietvaros 2017. gads bijis notikumiem bagāts un sajūta, ka varam strādāt kopā, ļoti palīdzēja. Tā, it kā es sēdētu nevis viens, bet atspēkotu melus Latvijas Radio 1 ēterā ar tūkstošu spēku (7. decembra raidījums “Krustpunktā” par koku ciršanas noteikumiem ir atrodams internetā). Pateicoties dāsnajiem ziedojumiem arī pārējie redz mūsu spēku un diskusijas Zemkopības ministrijā turpinās. Šajā gadā esam iesaistījušies arī ilgtspējīgas mežsaimniecības sertifikāta FSC nacionālā standarta izstrādē, pabeidzām mežirbes sugas aizsardzības plānu un meža nozares rīkotajos pasākumos skaidrojām dabas aizsardzības jautājumus. Savukārt gada pirmajā pusē Facebook publicējām 100 stāstu sēriju “Diena mežā”, ik dienu stāstot par notikumiem mežā un aicinot parakstīties par mežizstrādes miera periodu putnu ligzdošanas laikā.

Nākamajā gadā darbus pie mežu putniem turpināsim. Tāpēc aicinām kļūt par mazo ērgļu sargiem ar savu ziedojumu. Par katriem 400 EUR varēsim atrast vienu mazā ērgļa ligzdu un sagatavot dokumentus tās nosargāšanai. Mūsu mērķis ir savākt 6000 EUR nākamajam gadam, kas ļaus pilnībā izmantot arī Eiropas Savienības finansējumu* un varēsim atrast vairāk ligzdu. Ziedojumus lūdzam pārskaitīt uz LOB bankas kontu LV34HABA000140J035491 ar norādi “Ziedojums mazā ērgļa aizsardzībai”. Ja vēlies ziedojumu veltīt kādam svētkos, tad maksājumā norādi kartītes saņēmēja pasta adresi vai to nosūti uz putni@lob.lv.

Varam būt lepni, jo mūsu zemē dzīvo gandrīz trešā daļa no Eiropas Savienības mazajiem ērgļiem. Latvijā mazo ērgli apdraud gan pieaugošā lauksaimniecības intensifikācija, gan ligzdvietu iznīcināšana un traucējums ligzdošanas laikā. Ap 90% Latvijas mazo ērgļu ligzdu nav aizsargātas un lielai daļai ligzdu nezinām precīzu vietu. Tāpēc aicinām iesaistīties mūsu lepnuma – mazo ērgļu – saglabāšanā ar savu ziedojumu. Ikviens ziedojums palīdzēs, lai arī tie būtu 10 EUR, 500 EUR vai visi 6000 EUR. Kļūsti par atbalstītāju, Ērgļu kluba** biedru vai pat mazā ērgļa Patronu!

Ja vēlies atbalstīt citādi un ir zināma mazā ērgļa vai cita liela putna ligzda mežā, tad ziņo par to mums (e-pastā putni@lob.lv, portālā Dabasdati.lv vai zvanot pa tālr. 67221580 darba dienās plkst. 10.00–16.00).

 

Ar cieņu

Viesturs Ķerus, LOB valdes priekšsēdētājs

 

* Projekts “Mazā ērgļa aizsardzības nodrošināšana Latvijā” tiek īstenots no 2016. līdz 2021. gadam. To finansē galvenokārt ES programma LIFE+ un daļu līdzfinansējuma nodrošina Latvijas vides aizsardzības fonds. Lai pilnībā segtu ar projektu saistītās izmaksas, LOB vajadzīgs papildu finansējums – 30 000 EUR (6000 EUR gadā). Vienas ligzdas atrašanai un eksperta slēdziena sagatavošanai vajadzīgi 400 EUR, tāpēc svarīgs ir katrs ziedojums. Ziedojumus lūdzam pārskaitīt uz LOB bankas kontu LV34HABA000140J035491 ar norādi “Ziedojums mazā ērgļa aizsardzībai”. Skati: www.mazaiserglis.lv.

** LOB Ērgļu klubs apvieno atbalstītājus, kuri gada laikā ir ziedojuši vismaz 500 EUR LOB darbības atbalstam.