Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Jūs esat šīs lapas pirmais apmeklētājs!
 
 

 

 

Foto: Slobodan Kulic, Serbija un Montenegro

Starptautisko putnu vērošanas dienu laikā sasniegts jauns rekords

 

Gandrīz 40 tūkstoši cilvēku piedalījās starptautiskās putnu aizsardzības organizāciju savienības BirdLife International rīkotajās putnu vērošanas dienās EuroBirdwatch 2005, kas notika šī gada 1. un 2. oktobrī.

Pasākuma laikā Eiropā tika novēroti ap trīs miljoni putnu, un EuroBirdwatch 2005 mērogs pārsniedzis visus iepriekšējo gadu rādītājus gan dalībnieku, gan novēroto putnu skaita ziņā.

BirdLife International partnerogranizācijas 35 Eiropas valstīs organizēja ap 1400 pasākumus, tai skaitā putnu vērošanas ekskursijas, īpašus putnu vērošanas pasākumus bioloģiskajās zemnieku saimniecībās un konkursus bērniem.  

Eray Caglayan no Doga Dernegi (BirdLife Turcijā), kas šogad koordinēja putnu vērošanas dienas, ir apmierināts ar rezultātiem. "EuroBirdwatch 2005 ir bijis ļoti veiksmīgs, un tas norāda, ka sabiedrībā arvien pieaug interese par putniem. Apsveicami, ka šogad putnu vērošanas dienās mums pievienojušās arī organizācijas tādās valstīs kā Armēnija, Azerbaidžāna, Serbija un Montenegro, Igaunija un Lietuva,” viņš komentēja.   

Novēroto putnu sugu ziņā īpaši jāiemin vēlais pasaulē apdraudētā piekūna Falco naumanni novērojums Armēnijā, tikai dažas dienas pirms šo putnu došanās uz ziemošanas vietām Āfrikā. Jau ceļā uz siltajām zemēm, vairākās valstīs tika novērotas migrējošas bezdelīgas un mājas čurkstes. Andorā novērots peļu klijāns ēdam čūsku. Slovākijā putnu vērotājiem īpašu prieku sagādāja zivju ērgļa novērojums. Krievijā vislielākajā skaitā tika redzēti kajaki, Andorā pasākumu dalībnieki priecājās par plēsīgo putnu migrāciju, bet Turcijas stepēs tika novērotas tādas putnu sugas kā Pterocles orientalis un Ammoperdix griseogularis.

EuroBirdwatch 2005 statistika parāda, ka:

·          valsts ar vislielāko pasākumu skaitu bija Ungārija, kur notika 160 pasākumi,

·          valsts ar vislielāko dalībnieku skaitu bija Spānija, kur putnu vērošanā iesaistījās 22500 cilvēki,

·          valsts ar vislielāko novēroto putnu skaitu un putnu sugu daudzveidību bija Zviedrija, kur redzēti 788620 putni no 259 sugām.

Eiropā visbiežāk novērotās putnu sugas bija:

·          mājas strazds,

·          laucis,

·          žubīte.

 

Papildu informācija:

·          http://eurobirdwatch.birdlife.org