Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Sākusies putnu pētniecības prakšu 2018. gada sezona

Putnu iepazīšanas "nianses".

Cik daudzveidīga ir Latvijas putnu pasaule, tik daudzveidīga ir prakšu norise un uzdevumi: reto putnu fotouzņēmumi, ūpju ligzdu rekonstrukcijas darbi, jaunu ligzdvietu izveide, slēpņi, gredzenošana - Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu turpina īstenot jauniešu iesaistes projektu "Izglītojošas un atraktīvas jauniešu iesaistes un vides apziņas veicināšanas aktivitātes", kā ietvaros iespējams piedalīties arī LOB organizētajās praksēs.

Pirmās putnu pētniecības prakses aizvadītas, klātienē iepazīta daudzveidīgā Latvijas putnu pasaule un eksperta vadībā izpildīti dažādi uzdevumi.

Ieskatam piedāvājam praktikantu un vadītāju foto materiālu, kas tapis prakšu norises vietās.

 

Slēpnis fotomateriāla uzņemšanai.

Pieredzējušie praktikanti veic gredzenošanas darbus.
Gredzenošana ir nekaitīga putnu iezīmēšanas metode - apliekot ap putna kāju vieglu, numurētu metāla gredzenu. Putnu gredzenošana palīdz zinātniekiem iegūt informāciju putnu ekoloģijas un uzvedības aspektiem, kas ir aktuālas, risinot putnu aizsardzības jautājumus.
Svarīgi, lai gredzenošanas laikā putnam netiktu nodarīts pāri. Putnu gredzenotājam ir ļoti labas zināšanas par putniem un tas ir apguvis gredzenošanas zināšanas pie pieredzējuša gredzenotāja.

Lai putnu notvertu gredzenošanai, kā viena no ķeramierīcēm tiek lietoti dažādi putnu ķeramie tīkli. Foto: Armands Majevskis

Ar putnu ķeramajiem tīkliem drīkst strādāt tikai tam speciāli apmācīti un pieredzējuši gredzenotāji.

Un, protams, ka putni - daudz un tik dažādi... Pupuķis (Upupa epops). Foto: Katrīna Dambeniece

 

Paldies visiem par atsaucību un iesaisti!

 

LOB prakses notiek ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu.