Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Aicinām jauniešus uz semināru pie Engures ezera

2017. gada 7.-10. augustā notiks apmācību seminārs jauniešiem Engures ornitoloģisko pētījumu centrā. Uz semināru tiek aicināti 13-25 gadus veci jaunieši ar interesi par putniem un vēlmi dalīties savās zināšanās ar citiem.

Semināra galvenais mērķis ir attīstīt jauniešu prasmes nodot savas zināšanas citiem, mācoties runas mākslu. Runas mākslu mācīs režisore un runas mākslas pedagoģe Ārija Liepiņa-Stūrniece. Arī LOB darbinieki jau ir novērtējuši Ārijas apbrīnojamās spējas radošā un motivējošā veidā "atvērt muti", lai apkārtējie labāk saprastu, ko pats saki un rast pārliecību publikas priekšā.

Semināra laikā notiks arī praktiskās nodarbības un lekcijas par putniem. Dosimies rīta un vakara ekskursijās, gredzenosim putnus, pārbaudīsim un tīrīsim putnu būrīšus. Savukārt vieslektori dalīsies savā pieredzē - Jānis Ķuze par jūras ērgļu aizsardzību Latvijā, Dmitrijs Boiko par gulbju un dzērvju gredzenošanu, Ieva Mārdega par zaļo vārnu aizsardzību un Viesturs Ķerus par mežu aizsardzību.

Seminārā aicināti piedalīsies gan LOB nometnes un LOB prakšu dalībnieki, gan citi interesenti vecumā 13 līdz 25 gadiem (nepilngadīgām personām obligāti vajadzīga vecāku atļauja). Pēc semināriem dalībniekiem savas iegūtās zināšanas un prasmes būs jānodemonstrē citiem jauniešiem, viesojoties savā vai citā skolā, vai citur jauniešu kompānijā, un novadot lekciju vai nodarbību. Dalība seminārā ir bezmaksas un tiks nodrošināta ēdināšana. Lai pieteiktos semināriem, rakstiet Pēterim Daknim uz e-pastu peteris.daknis@gmail.com vai zvaniet LOB pa tālr. 67221580 (darba dienās plkst. 10.00-16.00).

 

Turpinās LOB prakses jauniešiem

Jebkuram ornitoloģijā ieinteresētam jaunietim vecumā no 13 līdz 25 gadiem ir iespēja pieteikties atlasei sev interesējošā pozīcijā, turklāt atlases kritēriji nav skarbi. Pie katras prakses tēmas paplašinātā apraksta ir norādīts pieļaujamais praktikanta vecums, kā arī obligātās un vēlamās prasības. Lai pieteiktos, līdz norādītajam datumam jāaizpilda pieteikšanās veidlapa, kur tiks prasīts arī īss apraksts brīvā formā par sevi un izvēles iemesliem (motivācijas vēstule). Šobrīd aktuālas prakses - putnu gredzenošana Papē, datu apstrāde un analīze u.c. Vairāk informācijas un pieteikšanās: http://ej.uz/LOBprakses.

 

Semināru un LOB prakses projekta "Nākotnes viedokļu līderu sagatavošana par putnu aizsardzības jautājumiem" ietvaros finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

 

Papildu informācija: Pēteris Daknis, LOB prakšu koordinators, peteris.daknis@gmail.com