Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
 
In English    
 

--> visi

Aktualitātes
 

Piesakies 2017. gada putnu atlanta sacensībām

2017. gads ir noslēdzošais, kurā varam ievākt datus Eiropas ligzdojošo putnu atlantam (ELPA), tādēļ otro gadu pēc kārtas Latvijā tiks rīkotas sacensības, lai sacensību garā ievāktu datus atlantam.

2016. gadā sacensības notika neapsekotajā Latvijas austrumu pierobežā, kur piedalījās sešas komandas, kā rezultātā ievērojami tika uzlabota Latgales apsekotība (1. attēls). Šogad komandām piesakoties tām ir iespēja pašām izvēlēties kādu no jau desmit izveidotajām teritorijām visā Latvijā (2. attēls).

1. attēls. Eiropas ligzdojošo putnu atlanta sacensību sešu komandu pienesums

 

Arī šogad sacensības notiks trīs kārtās - aprīli, maijā un jūnijā. Komandām būs 48 stundas, un tās pašas varēs izlemt kuros datumos un laikos konkrētajā mēnesī startēt.

Komandu katrā kārtā aizvien veido 2-4 cilvēki no iepriekš pieteiktās komandas, bet katrā 5x5 km kvadrātā jāreģistrē pēc iespējas vairāk tur ligzdojošo putnu sugu, kā arī jāveic vismaz divas putnu uzskaites 1 km garumā.

Reģistrēt komandu sacensībām iespējams līdz 2016. gada 31. martam. Piesakoties jānorāda komandas nosaukums, dalībnieku vārdi un uzvārdi, kontaktinformācija un vēlamā sacensību teritorija. Pieteikšanās notiek atsūtot e-pastu uz atlants@lob.lv.

2. attēls. Eiropas ligzdojošo putnu atlanta sacensību teritorijas 2017. gadā

Šī ir lieliska iespēja, piedaloties sacensībās, vienlaikus ievākt vērtīgus datus un nokļūt Latvijas vietās, kur agrāk nav būts!

Sacensību nolikums.

Eiropas ligzdojošo putnu atlanta mērķis ir noskaidrot visu Eiropā ligzdojošo sugu izplatību un novērtēt tās pārmaiņas kopš 20. gs. 80. gadiem. Latvijā atlanta ietvaros laikā no 2013. līdz 2017. gadam tiks apsekota visa Latvijas teritorija, reģistrējot ligzdojošo putnu sastopamību 5x5 km kvadrātos (kopā 2785 kvadrāti). Novērojumus aicinām reģistrēt portāla Dabasdati.lv īpaši izveidotā sadaļā, kurā iespējams redzēt arī katra 5x5 km kvadrāta statistiku un līdz šim paveikto: http://dabasdati.lv/putnuatlants/.

Eiropas ligzdojošo putnu atlantu (2013-2017) īsteno Eiropas putnu uzskaišu padome (EBCC), Latvijā - Latvijas Ornitoloģijas biedrība sadarbībā ar Latvijas vides aizsardzības fondu, Dabas aizsardzības pārvaldi, Karšu izdevniecību "Jāņa sēta" un portālu Dabasdati.lv.

Projekta mājas lapa: www.lob.lv/lv/eiropas_atlants/index.php

 

Papildu informācija: Andris Dekants, Eiropas ligzdojošo putnu atlanta koordinators Latvijā, atlants@lob.lv