Latvijas Ornitoloģijas biedrība Starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība
       
     
 
In English    
 

--> visi

Hipo Torņu cīņas 2009
 

23. un 24. maijā Latvijā norisināsies sacensības interesantā dabas sporta veidā – jau sesto reizi putnu vērotāji diennakti ilgās sacensībās no torņiem centīsies reģistrēt iespējami lielāku putnu sugu skaitu. “Hipo Torņu cīņas 2009” ar Hipotēku bankas finansiālu atbalstu organizē Latvijas Ornitoloģijas biedrība.

23. maija rītā astoņas putnu vērotāju komandas dosies uz putnu vērošanas torņiem vairākās Latvijas vietās, lai 24 stundu laikā reģistrētu visas tur redzamās un dzirdamās putnu sugas.

Sacensības notiks tornī Kuivižos (Limbažu rajons), divos torņos pie Lubāna ezera (Madonas rajons), tornī pie Papes ezera (Liepājas rajons), tornī Kaltenē (Talsu rajons), divos torņos pie Engures ezera (Tukuma un Talsu rajoni) un tornī Dunduru pļavās (Tukuma rajons).

Sacensību atklāšana (torņu izloze komandu starpā un rīta kafija) notiks sestdien, 23. maijā plkst. 9:00, Hipotēku bankas filiālē Maskavas ielā 240, Rīgā. Noslēguma pasākums un uzvarētāju apbalvošana notiks svētdien, 24. maijā plkst. 18:00, Ķemeros, “Meža mājā”.

Rezultāti tiks vērtēti trīs kategorijās. Par uzvarētājiem atzīs komandu, kas spēs visefektīvāk uzlabot līdzšinējo torņa rekordu (tornī novēroto putnu sugu skaitu). Atzinību gūs arī interesantākā novērojuma reģistrētāji un draudzīgākā komanda, kas tornī uzņems visvairāk apmeklētāju. Šīs komandas saņems vērtīgas grāmatas par putniem un to noteikšanu.

24. maijā vienlaicīgi ar profesionāļu sacensībām putnus no torņiem vēros un to noteikšanā sacentīsies arī trīs sabiedrībā pazīstamu cilvēku komandas, ar mērķi pievērst putnu vērošanai lielāku sabiedrības uzmanību un popularizēt putnu un to dzīvesvietu saglabāšanas nepieciešamību.

"Hipo Torņu cīņas 2009" atbalsta Hipotēku banka un restorāns "Kaļķu vārti".

 

Aicinām piedalīties ikvienu, kam interesē putni un atpūta dabā!

Uz sacensību norises vietu – astoņiem putnu vērošanas torņiem – organizētāji aicina arī ikvienu dabas draugu. Sacensību laikā “Torņu cīņu” dalībnieki interesentiem parādīs torņa tuvumā redzamās putnu sugas, pastāstīs, kuru putnu balsis dzirdamas un to, kā praktiski noteikt putna sugu.

 

Torņu atrašanās vietas

Sacensību noteikumi

 

"Hipo Torņu cīņu 2009" komandas:

1. Himantopus himantopus: Ivars Brediks, Edijs Haberkorns, Mārcis Tīrums, Mārtiņš Vimba

2. Birding.lv: Andris Klepers, Franziska Knaker (Vācija), Hilger Lemke (Vācija), John Starie (Lielbritānija)

3. Zaļknābji: Andris Avotiņš, Dāvis Drazdovskis, Gaidis Grandāns, Mārtiņš Platacis

4. M-ērgļi: Jānis Ķuze, Pēteris Strautiņš, Māris Strazds, Viesturs Vintulis

5. LOB: Laura Jukāme, Viesturs Ķerus, Sintija Martinsone

6. Naktsputni: Ēriks Dreibants, Edgars Laucis, Edgars Lediņš, Ritvars Rekmanis

7. Skaidrie Okulāri: Valdis Ādamsons, Mārtiņš Briedis, Māris Jaunzemis, Arnis Zacmanis

8. Kaķi: Ivo Dinsbergs, Inga Freiberga, Marita Krūze, Jana Tšernova

 

Papildu informācija:


“Hipo Torņu cīņas 2009” organizē